Fot. Słuchaczka Radia Gdańsk

Ostrzelano budynek szkoły

Jak podaje portal radiogdansk.pl ostrzelano budynek szkoły. Zajście miało miejsce przed Gimnazjum nr 3 na gdańskim Chelmie. Poszkodowana została 15 letnia uczennica.

Reporter Radia Gdańsk ustalił, że „budynek szkoły został ostrzelany z broni pneumatycznej na metalowe kulki”. „Dziewczyna trafiła do szpitala z ranami nogi i po opatrzeniu wróciła do domu. Reporter Radia Gdańsk rozmawiał z pokrzywdzoną, ta czuje się już lepiej, ma kilka krwiaków.” Policja zatrzymała podejrzanego 18 latka i postawiła mu zarzuty.

Komentarz Blog.Gdziestrzelac.eu :

Doszło do cudu medycznego. Uczennica trafiła z ranami ale się jej poprawiło i rany zamieniły się w siniaki.

Ale na poważnie. Cieszę się, że skończyło się na siniakach. Skutek mógł być poważniejszy. Uczennica mogła stracić oko.

Trochę kłuje w oczy hasło „strzały z broni pneumatycznej”. 18 latek użył pistoletu wiatrówki na kulki stalowe BB. W przypadku broni pneumatycznej (czyli takiej o energii przekraczającej 17J) skończyło by się na wyjmowaniu śrutu przez chirurga na stole operacyjnym a nie na kilku siniakach. Oczywiście, rozumiem potrzebę dramatyzmu płynącą z określenia „broń pneumatyczna”. Jednak różnica pomiędzy wiatrówką a bronią pneumatyczną jest dość znaczna. Skutki prawne wynikające z przepisów również.

Pełen komunikat w linku do źródła.

Źródło: radiogdansk.pl

Link do artykułu na radiogdansk.pl

Informacje wyszukane dla Ciebie

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz