Parę dni temu, z opóźnieniem, czytałem marcowy numer STRZAŁu. W tym tygodniu pojawiło się wydanie na kwiecień. Pora się z nim zmierzyć a nie odkładać tą kwestię na później, tak jak w przypadku marcowego wydania.

Krótka notatka jaką napisałem o marcowym wydaniu dotarła na Facebooku do przeszło 9500 osób a ponad 1000 osób kliknęło i przeczytało co miałem do powiedzenia. Ponieważ opis poprzedniego numeru zaciekawił więcej osób niż zwykle z racji krytyki jaka się w tym opisie pojawiła … dziś też będzie krytycznie.

Oczywiście krytyka nie będzie dotyczyć treści, bo magazyn czytam by się czegoś z niego dowiedzieć i nie czuje się kompetentny by oceniać autorów. Będzie o redakcyjnych złośliwościach. Ale najpierw ….

Cywilny MSBS GROT

Gorący temat w wykonaniu Redaktora Lewandowskiego, to ekscytacja w temacie długo wyczekiwanej legendy, oczywiście w starym, dobrym, drukowanym, papierowym stylu. Bez zbędnego social mediowego …. nie ważne. Artykuł jest na razie zapowiedzią rzetelnego opisu jaki ma się pojawić. Oczywiście poza zdjęciami również przeczytacie w zapowiedzi kilka ciekawostek.

Broń w numerze:

  • GROT S,
  • 7,7 mm karabin Arisaka 99-Shiki,
  • KP/-44,
  • Colt 1911 na sportowo,

Co ciekawego:

  • Targi IWA 2018
  • Przechowywanie broni – co trzeba koniecznie wiedzieć?
  • Oręż Niepodległej cz 2 – ROSJA
  • IPSC w Polsce

Mata do czyszczenia broni

W magazynku STRZAŁu została wspomniana mata do czyszczenia broni firmy Lyman. Jest to mój ulubiony podkład, wykorzystywany podczas rozbiórki i czyszczenia broni. Jest genialna. Opisywałem ją zresztą ponad rok temu i możecie przeczytać ten opis w temacie Mata do czyszczenia broni

Redakcyjne złośliwości czyli cytat … i kto tak naprawdę jako pierwszy poinformował świat o nadejściu Grota S

Jeśli jesteście ciekawi dlaczego skrytykowałem poprzedni numer i dlaczego krytykuję ten, już wyjaśniam. Postanowiłem wyłapywać wszelkie złośliwości w STRZAŁpl. To dość nietypowe podejście skłoniło Was by kliknąć w moje „wypociny” i je przeczytać. Mam nadzieję, że dzięki temu informacja o kolejnym numerze STRZAŁpl dotrze do większego grona pasjonatów strzelectwa i dzięki temu STRZAŁpl zniknie z półek w salonikach prasowych. Ale do rzeczy …

Podsumowanie wstępniaka o karabinku GROT S zostało okraszone na koniec złośliwym komentarzem Redaktora Naczelnego:

„Na dziś to już wszystko – teraz idziemy na strzelnicę, bo tylko w internetowych fanzinach test karabinu można zrobić w dwie godziny. Prawdziwy, rzetelny opis nowej broni zajmuje co najmniej dwa tygodnie.”

I fajnie. Gdybym był złośliwy to bym pewnie napisał, że to kreacja faktów w iście TVNowskim stylu, bo tak naprawdę, żadna redakcja nie przedstawiła jeszcze pełnego materiału o karabinku GROT S.  Na dniach ma się pojawić nowy numer STRZAŁ magazyn strzelecki gdzie przeczytacie również wstępniak o tym karabinku, natomiast media elektroniczne już na początku marca informowały o tzw pierwszych wrażeniach.

(Pierwszy egzemplarz GROTA S 4 marca odebrał milmag.pl, następnego dnia swój egzemplarz odebrał redakcja FragOutMag/STRZAŁ magazyn strzelecki, STRZAŁpl niestety nie chwalił się na Facebooku kiedy odebrał swój egzemplarz)

Magazyn milmag.pl swój wstępniak opublikował natychmiast następnego dnia po odbiorze karabinka ( aby przeczytać kliknij: Grot S16 FB-M1 już jest! ), natomiast FragOut informował na Instagramie i Facebooku.

Zainteresowanym tematem karabinka GROT polecam jeszcze artykuły: Grot z bagnetem oraz Bezpiecznik a sprawa polska  czyli o bezpieczniku w karabinku Grot.

FragOutMagazine przygotował również dla Was do pobrania tapety (Dostępne TUTAJ )

Źródło: http://fragoutmag.com/pl/tapety-z-grot-msbs-prosto-od-frag-out-magazine/

Podsumowując, muszę Was drodzy czytelnicy jednak zmartwić. Cały ten wysiłek jest na nic, ponieważ social media się nie liczą. Liczy się dobra stara papierowa prasa a pierwszy drukowany artykuł o karabinku GROT S, pojawił się w STRZAŁpl.

Przegląd prasy strzeleckiej. Wyłącznie to co z chęcią przeczytałem.