adapter do broni kulowej LUSZCZEK

Adapter do broni kulowej czyli końcówka do przecieraków filcowych

Wielu z Was korzysta przy czyszczeniu broni z przecieraków filcowych. Aby dało się je założyć na wycior, potrzebna jest specjalna końcówka z gwintem do ich nakręcenia. Zakład Produkcyjno Handlowy Akcesoriów Myśliwskich www.luszczek.pl produkuje je pod nazwą „ADAPTER DO BRONI KULOWEJ”.

adapter do broni kulowej

Wysoka polska jakość ???

Od jakiegoś czasu kupuję przecieraki filcowe firmy Luszczek.pl, każdy je zna. Są dość wygodne w użyciu. Do nich nie mam, żadnych zastrzeżeń. Zamawiając je, mamy również możliwość kupna specjalnej końcówki do nakręcenia na wycior.
Końcówka ta ma gwint wewnętrzny wykonany nieosiowo. Przy nakręcaniu na wycior jest ewidentny próg, pomiędzy adapterem a wyciorem. Swoją końcówkę kupiłem kilka miesięcy wcześniej. Przy okazji ostatnich zakupów postanowiłem kupić kolejną z nadzieją, że została wykonana tak jak należy. Niestety na stojaku nie znalazłem żadnej prawidłowo wykonanej. Wszystkie dostępne w sklepie otwór na wkręcenie wyciora miały wykonany z przesunięciem.

Czy jakość wykonania to problem?

Jeśli używamy adaptera ze zwykłym wyciorem, problem jest praktycznie minimalny. Występ na łączeniu adaptera z wyciorem nie powinien nie powinien w żaden sposób uszkodzić nam gwintu lufy, choćby z racji faktu, że sam przecierak filcowy dystansuje miejsce łączenia elementów od wewnętrznej ścianki lufy.

Jednak używanie adaptera z wyciorem wyposażonym w stożek centrujący będzie powodować każdorazowe zaczepianie występem stożek.

końcówka do przecieraków filcowych LUSZCZEK

Przecieraki będę kupować nadal. Jeśli uda mi się kiedyś kupić prawidłowo wykonany adapter, na pewno się z Wami podzielę tą informacją. No chyba, że zamiast poprawnie wykonanych adapterów pojawi się napis w stylu „Stosować tylko w produktami marki Luszczek”

Informacją tą dzielę się z Wami bo drażni mnie „bylejactwo”.

 

Adapter do broni kulowej – LUSZCZEK

Zapisz