Strzelnica Pasternik

Strzelnica Pasternik największy obiekt w Krakowie.  Nie jest to nowa strzelnica. To widać. Jednak z racji swojej wielkości daje możliwość organizacji dużych zawodów z wieloma konkurencjami. Ponadto strzelnica jest widoczna w wielu miejscach w Internecie. Jednak do teraz nie miała ona dostępnych zdjęć panoramicznych na których mielibyśmy możliwość obejrzenia całego obiektu.

W grudniu 2016 roku wykonałem 2 zdjęcia i opublikowałem je na mapach google’a. Nie są to zdjęcia wybitne. Ot takie sobie, zrobione od niechcenia, by wypróbować aplikację w telefonie. Niedawno gdy zobaczyłem, że obydwa zdjęcia obejrzało 15 000 osób, postanowiłem wrócić do tematu. Umieściłem dodatkowe zdjęcia i jest ich obecnie 25. Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się nowe.

Mapa strzelnic w Polsce

W serwisie Mapa Strzelnic (gdziestrzelac.eu) umieszczam informacje na temat strzelnic z jakich możemy korzystać w Polsce. Na wprowadzenie na mapę czeka jeszcze sporo obiektów. Głównie w związku z brakiem choćby podstawowych informacji na ich temat takich jak numer telefonu. Możliwości wyszukania czegokolwiek o tych obiektach w Internecie graniczą z cudem. Strzelnica Pasternik również znajduje się na mapie strzelnic https://gdziestrzelac.eu/strzelnica-pasternik/ , jednak informacja o obiekcie jest ogólno dostępna.

Na mapie strzelnic zamieszczam takie informacje jak: logo strzelnicy, adres, telefon, WWW, godziny otwarcia, podstawowe informacje o obiekcie, opis osi oraz lokalizację GPS.

Strzelnica Pasternik

Strzelnica Pasternik Wizytówka Google
Google: Strzelnica Pasternik

Wpisując w wyszukiwarkę hasło Strzelnica Pasternik, jesteśmy w stanie znaleźć bardzo wiele przykładów gdzie możemy umieścić informacje na temat naszego obiektu. Dzisiaj przeczytacie tylko o kilku z nich, bo główny temat to zdjęcia 360 stopni. W wielu przypadkach taka reklama nic nas nie kosztuje. Ponadto google promuje w wynikach wyszukiwania własne wpisy. Może to być wizytówka lub reklama, którą wyświetli w pierwszej kolejności. Na pozostałych pozycjach będą wszelkie adresy partnerów strzelnicy, zamieszczających informacje o obiekcie w swoich wpisach.

Co oferuje Strzelnica Pasternik?

Cała infrastruktura strzelnicy to około 9,5 hektara terenu terenu zielonego. Na strzelnicy znajduje się kilka osi strzeleckich otwartych oraz krytych. Są to:

  • osie do rzutków w konkurencjach Skeet i Trap, Przeloty, Parcour,
  • kryta oś 15 m z 8 stanowiskami i możliwością strzelania z broni samoczynnej,
  • pawilon z osią 25 m i 24 stanowiskami dla broni krótkiej (pierwszy sektor oś IPSC, ostatni sektor również broń długa),
  • pawilon z osią 50 metrów dla broni bocznego zapłonu (ostatnio powstał na części stanowisk sektor dla broni krótkiej o długości 25m),
  • oś myśliwska śrutowa, zając w przebiegu,
  • oś myśliwska 50 m dzik w przebiegu,
  • oś myśliwska 100 m – 4 stanowiska,
  • pole do paintball’a.

Osie myśliwskie w związku z odpowiednim zabezpieczeniem bocznych kulochwytów, dają możliwość konfiguracji torów dla strzelców dynamicznych.

Na terenie obiektu jest wyznaczone miejsce gdzie można zorganizować ognisko. Jest również cześć „klubowa” w stylu myśliwskim z kuchnią i kominkiem.

W głównym budynku strzelnicy znajduje się również sklep z bronią i amunicją. Osoby dokonujące w nim zakupów mają możliwość sprawdzenia i przetestowania przed zakupem wybranej broni.

Strzelnica Pasternik to obiekt, który skupia wielu strzelców. Oprócz strzelań z broni obiektowej, jest to miejsce gdzie spotkamy myśliwych, strzelców sportowych czy służby dbające o nasze bezpieczeństwo. Tutaj swoją siedzibę ma największy Krakowski Klub Sportowy Arsenał. Największe stowarzyszenie kolekcjonerów broni (obecnie dużych 6 oddziałów w Polsce w tym oddział w Krakowie) czyli  Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie również korzysta z tego obiektu.

Pomimo komercyjno-sportowego charakteru obiektu, naukę strzelania prowadzą tutaj również firmy szkoleniowe oraz stowarzyszenia strzeleckie, które nie sposób wszystkie wymienić.

Małopolski Związek Strzelectwa Sportowego właśnie tu przeprowadza egzaminy na patent strzelecki. Również tutaj swoje egzaminy prowadzi krakowski Wydział Postępowania Administracyjnego Komendy Głównej Policji w Krakowie.

Oś 300 m na strzelnicy Pasternik

Strzelnica Pasternik posiadała oś o długości 300 metrów. Znajdowała się ona na części wojskowej, niedostępnej dla osób cywilnych. Oś ta używana byłą w czasach kiedy strzelnica używana byłą przez wojsko. W związku z bliskością zabudowy mieszkalnej oraz innymi czynnikami oś ta nie mogła być użytkowana do czasu jej likwidacji.

strzelnica pasternik oś 300m
oś 300 m na strzelnicy Pasternik

Strzelnica Pasternik – Bezpłatna wizytówka w Google

Strzelnica Pasternik Mapy Google
Mapy Google: Strzelnica Pasternik

Darmowa reklama w Google Maps związana jest z umieszczeniem naszej wizytówki na stronie Google Moja Firma lub w aplikacji dostępnej na telefony. Wystarczy wypełnić formularz i po otrzymaniu kodu przesyłką pocztową, potwierdzić zgłoszenie.

 

Jak dojechać na strzelnicę Pasternik?

Strzelnica zlokalizowana jest blisko krakowskiej obwodnicy przy drodze krajowej nr 7 prowadzącej z autostrady A4 do miasta. Lokalizację strzelnicy bez problemu znajdziecie w mapach google 🙂 lub bezpośrednio na mapie strzelnic pod adresem https://gdziestrzelac.eu/strzelnica-pasternik/ .

Street View czyli panoramy 360 stopni

Google udostępnił darmową aplikację Street View, przy pomocy której jesteśmy w stanie zrobić swoją własną panoramę 360 stopni i udostępnić ją w mapach google. Aplikacja Street View dostępna jest zarówno dla systemu iOS jak i Android. Wykonane z jej użyciem zdjęcia 360 stopni, możemy umieszczać nie tylko na mapach google’a ale również np: w serwisie Facebook. Zdjęcia te można również osadzać na stronach internetowych.

Pozostałe panoramy strzelnicy Pasternik

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia 360 kliknij lub wyszukaj Strzelnicę Pasternik na mapach google (https://www.google.pl/maps) i upuść „żółtego ludzika” na mapę by zobaczyć dostępne panoramy .

Strzelnica Pasternik Street View
Street View: Strzelnica Pasternik

Jak zrobić zdjęcia 360 w aplikacji Street View?

Pobierz aplikację na telefon z app store lub google play. To wszystko. Aplikacja wyznacza punkty jakie musisz z fotografować. Do wykonania jednej panoramy 360 potrzebujesz wykonać 41 zdjęć. Aplikacja automatycznie połączy je w całość i zapisze w telefonie. Aby opublikować panoramę 360 wystarczy jedno kliknięcie.

Oczywiście duży wpływ na jakość zdjęć będzie mieć model telefonu jakim będziecie je wykonywać. Te zdjęcia zostały zrobione telefonem iPhone 7Plus.

Rekomendowany fotograf google

Fotografie wykonywane z użyciem telefonu mogą posiadać błędy. Na zdjęciu obok widać jak aplikacja niedokładnie dopasowała fotografie do połączenia. Dokładność wykonywania zdjęć przy użyciu telefonu trzymanego w dłoni a aparatu ustawionego na statywie musi być różna. W przypadku dużych przestrzeni na strzelnicach otwartych mogą być one niezauważalne. Jeśli jednak chcemy aby nasze panoramy były wykonane perfekcyjnie, może je dla nas zrobić rekomendowany fotograf google. Świetny przykładem takiej panoramy jest wirtualny spacer po krakowskim Sklepie Myśliwskim Knieja, gdzie możemy obejrzeć sobie cały sklep od wewnątrz. Na tą wirtualną prezentację złożyło się kilka panoram ułożonych w ścieżkę. Ponadto takie zdjęcia umieszczane są również do wizytówek google firmy.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz