STRZAŁpl Marzec 2017

W Empikach na półkach dostępny jest już STRZAŁpl Marzec 2017.

Co ciekawego w numerze?

Gorący temat to Statystyki pozwoleń na broń. Pisałem o tym we wpisie Liczba pozwoleń na broń w 2016 roku. W cyklu „prawo i broń” artykuł Joanny Majo o pułapkach czyhających na osoby ubiegające się o pozwolenie na broń do celów sportowych.

Pistolet do samoobrony na kule gumowe i pieprzowe.

Z przerażeniem czytałem artykuł „Dwa, raz, guma, gaz…” o wiatrówce .. PDG czyli Personal Defence Gun. Pistolet napędzany gazem CO2 na gumowe kule lub kulki wypełnione proszkiem pieprzowym. W artykule widać wewnętrzną walkę autora artykułu pomiędzy „nie urazić reklamodawcy” a własną przyzwoitością. Na szczęście Pan Redaktor sugeruje wyższą skuteczność gazu pieprzowego w spreju, odradza również noszenie ze względu na konstrukcje tego wynalazku i zaleca użytkowanie w obrębie własnej nieruchomości.

Przypominam, że przestępcy mają prawdziwą broń palną. W sytuacji napadu, lepiej dać się okraść niż wyciągnąć taką zabawkę o wyglądzie broni i zmusić przestępce do wyciągnięcia własnej. Tego stwierdzenia uważam, że zabrakło w artykule.
Zwolennikom takich urządzeń proponuję wsadzić między bajki stwierdzenia o tym, że bandyta przestraszy się takiego pistoleciku.

O czym jeszcze przeczytamy w marcowym wydaniu?

STRZAŁpl Marzec 2017 jak zawsze bogaty jest pod względem opisów broni. W tym wydaniu przeczytamy o:

  • pistolecie MAS PA MIe 1935S,
  • pistolecie Hudson H9,
  • karabinie SA80 i jego ewolucji,
  • współczesnej wersji pistoletu maszynowego MP40,

 

Ponadto …

… artykuł o lunetach marki VORTEX. Coś dla miłośników broni białej (Ka-Bar) oraz sporo innych większych i mniejszych informacji dla miłośników strzelectwa. Tradycyjnie na koniec felieton Wojtka Cejrowskiego, tym razem KUBA.

 

Przegląd prasy strzeleckiej. Wyłącznie to co z chęcią przeczytałem.