mata do czyszczenia broni

Mata do czyszczenia broni krótkiej

Mata do czyszczenia broni zawsze wydawała mi się zbędnym dodatkiem. Do tej pory każdy zabieg pielęgnacyjny broni odbywał się przy zużyciu kilometrów ręczników papierowych. Niestety papier lubi sobie przesiąknąć. Zabezpieczenie „reprezentacyjnego” drewnianego stołu przed działaniem chemicznych środków czyszczących i konserwujących jest niezbędne by później „nie wysłuchiwać”.

Podkładka do czyszczenia broni

podkładka do czyszczenia broniWybór podkładek do czyszczenia broni jest dobry jak na nasze skromne krajowe warunki. Mamy na przykład możliwość wyboru mat gumowych pokrytych tkaniną i nadrukiem schematu broni.  Może to wydawać się fajne. Ja szukałem takiej maty z schematem pistoletu CZ Shadow 2 i niestety nie znalazłem.

Dostępne są również maty wykonane z chłonnych materiałów akrylowych. Jest to fajne rozwiązanie. Nadmiar olejów i rozpuszczalników jest absorbowany do wnętrza maty, a jej powierzchnia pozostaje czysta i sucha. Maty takie można prać ręcznie lub w pralce. Ponieważ czyszczę broń w warunkach domowych, zrezygnowałem z tej opcji ze względu na zapach jaki towarzyszył by składowaniu takiej maty. Wrzucanie maty do pralki po każdym czyszczeniu jest jednak nieekologiczne i mało ekonomiczne.

Mata do czyszczenia broni LYMAN

Mata do czyszczenia broni marki LYMAN okazała się wyborem idealnym. Posiada kilka cech które dają jej przewagę nad innymi dostępnymi podkładkami.

  • mata podzielona jest przegródkami na sekcje jak organizer, dzięki czemu okrągłe przedmioty nie „sturlają” się z niej,
  • gruba sprężysta guma zabezpiecza wykończenie stołu przed uszkodzeniem go przez upuszczenie broni,
  • syntetyczna guma ma powierzchnie anty-poślizgową,
  • mata jest odporna na środki chemiczne (w tym oleje), ponadto ich nie wchłania,
  • posiada otwory do powieszenia jej na haczykach,
  • można ją myć mydłem pod bieżącą wodą,
  • dystrybutor tego nie zaznaczył ale dzielnie znosi kąpiel w zmywarce (zawsze ją wrzucam z naczyniami, nie testowałem na programach w temperaturze powyżej 65 stopni),

Matę marki LYMAN, chciałem zamówić już kilkukrotnie. Niestety, za każdym razem gdy się decydowałem na jej zakup to trafiałem na informacje o braku dostępności. Dystrybutor (co mu się bardzo chwali, bo robi to jako jeden z nielicznych) na swojej stronie udostępnia stany magazynowe produktów, które ma w ofercie. Matę możecie zamówić TUTAJ w cenie 63 zł.

Podkładkę do czyszczenia broni kupiłem, nie otrzymałem jej do testów. Nie jest to artykuł sponsorowany. Ponieważ nie odkryłem żadnych minusów produktu, POLECAM go każdemu z czystym sumieniem. Mata do czyszczenia broni LYMAN to produkt z kategorii „musisz mieć”.

podkładka do czyszczenia broni LYMAN

 

 

Mata do czyszczenia broni LYMAN

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz