radomski piknik strzelecki

Radomski Piknik Strzelecki, organizowany przez Akademię Strzelecką Ragun, odbył się po raz szósty (23 września 2017). Tegoroczna edycja była wyjątkowa z kilku powodów. Impreza została objęta patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji, Wicemarszałka Senatu Rzeczypospolitej Polski pana Adama Bielana, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Posła Wojciecha Skurkiewicza oraz Wójta Gminy Jedlińsk pana Kamila Dziewierza. Patronat nad tym wydarzenia objęła również Fabryka Broni „Łucznik” Radom, która z radomską Akademie Strzelecką RAGUN współorganizowała piknik.

Akademia Strzelecka Ragun zaprosiła również do współpracy przy pikniku Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie, reprezentowane przez członków oddziału NTS Warszawa oraz NTS Kraków. Wspólnym celem stowarzyszeń jest propagowanie strzelectwa oraz odbudowa kultury posiadania broni.

Radomski Piknik Strzelecki Akademii Strzeleckiej RAGUN

Piknik miał charakter otwarty i jak co roku przyciągnął swoimi atrakcjami wielu odwiedzających. W trakcie pikniku odbyły się między innymi zawody strzeleckie.

Fabryka Broni „Łucznik” Radom zaprezentowała w namiocie wystawowym ofertę swoich wyrobów oraz udostępniła broń, którą można było wypróbować na strzelnicy  pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.

Wśród wystawców znaleźli się również: Port Lotniczy Radom, Strzelnica Mobilna ASG, WOPR z pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej, Muzeum Orła Białego, IPA, Paintball Brothers, Saguaro Arms, Z Wiatrem w Lufie.

Miłośnicy broni historycznej mogli obejrzeć różnorodne modele broni czarnoprochowej dostępnej bez pozwolenia. Te atrakcję zapewnił sklep z bronią Saguaro Arms.

Sklep Strefa Celu zaprezentował ofertę broni śrutowej marki Sibergun. Do dyspozycji oglądających były boki śrutowe, strzelby semi-auto i pump action. Ciekawostką była strzelba mocno zbliżona konstrukcją do bardzo popularnego modelu włoskiej firmy, bardzo popularnej na polskich strzelnicach.

Strzelba Sibergun

Karabinek GROT (MSBS)

Główną atrakcją pikniku okazał się karabinek GROT (nazwa robocza MSBS), będący elementem modułowego systemu broni strzeleckiej. Dzięki uprzejmości Fabryki Broni będącej współorganizatorem pikniku wraz z Akademią Strzelecką RAGUN, każdy odwiedzający miał możliwość przetestować tą broń BEZPŁATNIE. Karabinki wojskowe w wersji samoczynnej, dostępne były w trzech egzemplarzach. Zarówno osoby strzelające pierwszy raz po wstępnym przeszkoleniu oraz bardziej zaawansowani strzelcy (Pan w czerwonym) mimo usilnych starań nie byli w stanie popsuć broni.

Atrakcją był również pokaz karabinka GROT i pistoletu PR-15 Ragun w wykonaniu Mateusza Kanigowskiego, instruktora Nadwiślańskiego Towarzystwa Strzeleckiego i szkoły strzeleckiej Designed To Fight. W pokazie mogliśmy zobaczyć elementy szkoleń strzeleckich mających na celu pokazanie określonych technik związanych z obsługą broni i strzelaniem.

Mateusz Kanigowski
Mateusz Kanigowski DTF, NTS Trójmiasto

Fabryka Broni „Łucznik” Radom

„Fabryki Broni” stanęła przed trudnym zadaniem udzielenia odpowiedzi na pytania strzelców czekających na cywilną wersję karabinka. Przy okazji podpisania na targach MSPO w Kielcach umowy na dostawę karabinków GROT do wojska, Fabryka Broni zapowiedziała wprowadzenie wersji karabinku GROT dla rynku cywilnego. Pod tym względem był to ciężki dzień dla pracowników Fabryki. Broń nie tylko przechodziła z rąk do rąk ale była rozbierana i oglądaną również od środka.

W tym dniu mogliśmy również spotkać na pikniku Pana Adama Suligę Prezesa Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” Radom. Pan Prezes cały czas był „dostępny” i z chęcią odpowiadał na nasze najtrudniejsze pytania.

od lewej: Arkadiusz Sajnok, Mateusz Kanigowski, Adam Suliga, Marcin Kałahurski

Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie

Stowarzyszenia o charakterze strzeleckim łączy wspólna pasja osób współtworzących te organizacje. Akademia Strzelecka RAGUN nawiązała współpracę z Nadwiślańskim Towarzystwem Strzeleckim, organizacją posiadającą prawie 2000 członków zrzeszonych w dziewięciu oddziałach na terenie Polski. Obydwie organizacje, zachowując swoją niezależność, znalazły wspólny obszar do współpracy. Dzięki temu propagowanie strzelectwa i powrót kultury posiadania broni będą rozwijać się jeszcze dynamicznej. Radomski Piknik Strzelecki będzie stałym punktem kalendarza dla Nadwiślańskiego Towarzystwa Strzeleckiego.

Na pikniku Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie reprezentowane było przez oddziały z Warszawy, Krakowa i Trójmiasta.

Media o pikniku:

Relacja z pikniku: cozadzien.pl

Galeria zdjęć pikniku: cozadzien.pl

Relacja od TV DAMI: dami24.pl

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz