Spust CZ P10C GLOCK KILLER

0
6435

CZ P10C GLOCK KILLER

Ceska Zbrojovka zaprojektowała pistolet CZ P10C wyłącznie w jednym celu: Aby móc skutecznie konkurować z produktami firmy GLOCK. Do tej pory wielu użytkowników z braku w ofercie CZ pistoletów bez-kurkowych, wybierało produkty austriackiej firmy GLOCK lub HS Produkt, chorwackiego producenta pistoletów XDm. W tym momencie spust CZ P10C, stanowi bardzo mocną stronę produktu. Możemy zatem ogłosić nowego króla w kategorii broni bezkurkowej.

Spust CZ P10C vs Glock

Legenda głosi, że dotychczasowi posiadacze pistoletów marki CZ po pierwszym kontakcie z GLOCKiem, chcieli zawsze obejrzeć mechanizm spustowy, by zobaczyć z jakiego gatunku drewna został on wystrugany.

Oczywiście nie należy porównywać bezkurkowych mechanizmów spustowych GLOCKa do kurkowych wersji CZ. Są to zupełnie różne konstrukcje, mające spełnić odmienne oczekiwania. Przynajmniej takie tłumaczenia słyszeliśmy od wiernych marce posiadaczy pistoletów GLOCK, … niepotrzebnie tuningujących mechanizmy spustowe swoich pistoletów.

Spust CZ P10C to nowa jakość. Kultura pracy spustu CZ P10C „na sucho” jest lepsza od Glocka. Spust CZ P10C otrzymał bardzo krótki reset. Jest to główny atrybut tej broni. W przypadku pistoletów GLOCK zbliżenie się do poziomu jaki oferują spusty w pistoletach CZ, wymaga wydania 1000 zł na kompletny spust z nowymi sprężynami od firm wyspecjalizowanych w ich wytwarzaniu.

Teraz takie porównania będą w końcu miały sens. Pojawienie się pistoletu, specjalnie zaprojektowanego na przerwanie dominacji rynkowej GLOCKa, wprowadzi spore zamieszanie na rynku broni bezkurkowej.

Zaprezentowany egzemplarz wystawowy pokazał, przewagę rozwiązania CZ nad tym stosowanym w pistoletach GLOCK. Śmiało możemy założyć, że jest to wersja finalna. CZ-USA planuje jak najszybciej wprowadzić pistolet do sprzedaży. W Europie na pewno będzie go można zobaczyć w sklepie firmowym CZ w Pradze, zaraz po targach IWA. Taką informację otrzymałem będąc w tym tygodniu w Pradze.

Cena pistoletu CZ P10C

Na rynku amerykańskim pistolet CZ P10C w kalibrze 9×19 mm, ma być sprzedawany w cenie 499 USD. Jest to cena ustalona na niższym poziomie, niż obecnie oferowane są pistolety marki GLOCK.

Obecnie moja ulubiona Amerykańska Biedronka z bronią sprzedaje pistolety GLOCK 17 w cenie promocyjnej 519,98 USD Możemy śmiało założyć, że cena za jaką dostaniemy ten pistolet w Europie będzie również ustalona na poziomie konkurencyjnym względem Glocka.

www.turners.com

CZ P10C Glock Killer

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz