STRZAŁpl Luty 2017

Dla osób które nie lubią poniedziałków mam dobrą wiadomość. Właśnie dzisiaj, w poniedziałkowy poranek, na półkach saloników prasowych wykładany jest nowy numer STRZAŁpl Luty 2017.

SHOT SHOW 2017

Ponieważ wszyscy czekamy na relację z targów SHOT SHOW 2017 w Las Vegas, STRZAŁpl jako pierwszy taką relację nam prezentuje. „Nie licząc blagie… znaczy tych, no blogerow”, którzy takie relacje robią na bieżąco :). Relacji towarzyszą migawki prasowe wielu ciekawych konstrukcji. Niestety, w tym wydaniu niewiele dowiemy się na temat pistoletu CZ P10C. Mamy natomiast zapowiedź obszerniejszego artykułu w przyszłości i na pocieszenie wzmiankę, że spust CZ P10C zapowiada rewelacyjny pistolet.

Uczta dla miłośników broni czyli jej opisy

STRZAŁpl Luty 2017 jest bogaty pod względem opisów broni. W tym wydaniu możemy przeczytać obszerne artykuły, między innymi o:

  • karabinie samopowtarzalnym M1 Carabine,
  • pistolecie IWI Jericho 941PL,
  • kompaktowych pistoletach CPX-1 i CPX-2 produkcji SCCY,
  • pistolecie maszynowym Lanchester oraz jego filmowej karierze w polskich filmach,
  • pistolecie STEYR RFP w kalibrze .22 (po przeczytaniu recenzji, trafił on na moją listę broni, którą koniecznie chcę wypróbować),

Broń w miejscach publicznych

Dział prawny jak zawsze porusza ciekawe tematy i nie do końca dla wszystkich jasne. Tym razem tekst na temat broni w miejscach publicznych. Czyli o tym, gdzie na pewno nie możemy jej wnosić oraz o tym gdzie nie chciano byśmy ją wnosili.

Ponadto …

… możemy przeczytać o przyrządach celowniczych Truglo i lunecie Kahles. Miłośnicy broni białej tradycyjnie znajdą coś dla siebie. W magazynie jak zawsze opisano kilka ciekawych drobiazgów dla strzelców. Na koniec felieton Wojtka Cejrowskiego w tematyce broni.

Kilka słów komentarza do jednej informacji

Wszyscy już wiemy, że Berette M9 w US ARMY zastąpi zmodyfikowany SIG Sauer P320 w wersji MHS, przygotowanej specjalnie na potrzeby ogłoszonego przez armię USA przetargu. W krótkiej notatce STRZAŁpl podaje, że cena tej broni ma wynieść około 200 USD czyli w przeliczeniu około 800 zł !!! W USA pistolet SIG Sauer P320 Full Size sprzedawany jest w cenie 520 USD, co w przeliczeniu na polską walutę wynosi jakieś 2100 zł. Jest to cena w jakiej możemy również zakupić w USA pistolet Glock 17 lub 19.

W Polsce SIG Sauer P320 Full Size oficjalnie kosztuje 3600 zł a sprzedawany jest w promocji za 3000 zł. Pokazuje to doskonale różnice pomiędzy cenami produktów na rynkach oraz potencjał, jaki w tych rynkach drzemie. Również w przypadku przetargów dla polskiej Policji ceny zakupu nie są niskie. W ubiegłym roku proponowana jednostkowa cena zakupu pistoletu Glock przy ilości 1000 sztuk wyniosła 2 458, 77 zł . Możemy sobie tylko życzyć by strzelectwo się rozwijało a ceny broni dzięki temu spadały.

Przegląd prasy strzeleckiej. Wyłącznie to co z chęcią przeczytałem.