JEST NIEŹLE. Nowy rok przyniósł świeżą porcję zapału dla Redaktora Naczelnego STRZAŁpl. Sporo się działo w ostatnim czasie w kwestiach dotyczących strzelectwa w Polsce. Moją uwagę przykuło wiele tematów. Ale po kolei …

„Mała nowelizacja UoBIA” tzw MONowska

Gorący temat otwierający numer przeczytałem z ciekawością. Poprawki zgłoszone w druku sejmowym 2074 mają przede wszystkim służyć organizacjom pro obronnym. Wśród tych poprawek, znalazły się również takie, które będą dotyczyć nas strzelców. Między innymi kwestia tłumików do broni, które możemy posiadać ale nie możemy używać. W artykule mamy też trochę własnej redakcyjnej polityki w nawiązaniu do projektu nowej ustawy o broni i amunicji (nr druku 1692). Dlaczego tak jest, że mamy poprawki a nie prace nad nowym projektem? Wkrótce się okaże. Jest potrzeba kolejnych łatek, których złożony projekt „nowej ustawy” obecnie nie przewiduje.

Do celów szczegółowych

Ciąg dalszy w kwestii „małej nowelizacji” przeczytacie właśnie w tym temacie. Nie chcę tu osądzać szerzej poruszonych kwestii w nawiązaniu do złożonego projektu „nowej ustawy”, jednak polecam lekturze wszystkim zainteresowanym kierunkiem zmian w prawie dotyczących broni palnej.

Cywilny GROT

Powoli zaczyna się przedświąteczna gorączka i zaczynają wypływać kolejne przecieki dotyczące karabinka GROT przed jego premierą. Premiera ta zbliża się dużymi krokami.

GROT dla WOT

O karabinku GROT przeczytacie również w artykule GROT dla WOT. 30 listopada 2017 roku miało miejsce uroczyste przekazanie pierwszych egzemplarzy nowej broni żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej.

Sokół – strzelnica w powiecie

W dniach 9-10 grudnia miała miejsce na Stadionie Narodowym konferencja poświęcona programowi budowy sieci strzelnic powiatowych. W artykule przeczytacie skrót tego co miało miejsce w trakcie tego spotkania.

Zapis video z konferencji znajdziecie na kanale GUN TV PL w serwisie YouTube.

Ponadto:

  • w „zbrojowni” karabinek sportowy wz. 1948 „Radomka”,
  • co nieco na temat pistoletów marki Bul,
  • pistolety maszynowe M.49 i M.56,
  • wieszaki marki GHOST,

 

Przegląd prasy strzeleckiej. Wyłącznie to co z chęcią przeczytałem.