Broń i Amunicja 2017

Nie zapomniałem o zrecenzowaniu ostatnich czterech numerów czasopisma Broń i Amunicja. Po przeczytaniu każdego z numerów po prostu opadłem z sił. Wraz ze zmianą redaktora naczelnego, zmieniła się formuła czasopisma. Do tej pory wydawane było ono naprzemiennie co dwa miesiące. Tzn jednego miesiąca z materiałem przeznaczonym dla miłośników strzelectwa a drugiego z treściami przeznaczonymi dla miłośników wojskowości.

To było fajne. Kupowałem co drugi miesiąc wydanie skupiające się na tematyce strzeleckiej. Tematyka wojskowości nie do końca mnie interesuje. Teraz czytam ale raczej jako dodatek do tych kilku kartek dla których kupuję cały magazyn.

Wstępniak redaktora Andrzeja Wojtasa „Nowy Rok. Czas przemian” swoim tytułem wieścił zmiany na lepsze a dla mnie to klapa na całego. Zapowiedź połączenia dotychczasowych wydań i utrzymanie podziału treści 50/50 niestety się nie udało.  Być może jest to strategia skupienia się na innej grupie docelowej czytelników. Jeśli chodzi jednak o pasjonatów strzelectwa to jest to zdecydowany krok wstecz. Usunięcia działu prawnego nawet nie komentuję.

Bron i Amunicja Styczeń 2017

W czasopiśmie liczącym 68 stron jest 7 stron konkretów od Marka Czerwińskiego na temat karabinów Marlin X7 VH i Savage 12 FV oraz o mirażach w strzelaniu snajperskim. Mamy również 2 strony o pomarańczowym „koziku” i 5 stron reklamujących apteczki. Druga jak widać „większa” połowa to w głównej mierze „zeszyty historyczne” na temat rozegranych bitew. Fanem nie jestem ale z poczucia obowiązku przeczytałem.

Bron i Amunicja Luty 2017

Lutowy numer to ciekawy artykuł o konstruktorze Grzegorzu Kuczynko, pracującym w biurze konstrukcyjnym Colta. (4 strony) Również 4 strony na temat jugosławiańskich pistoletów maszynowych i 3 stronicowy artykuł o strzelaniu snajperskim pod kątem. Kolejne 3 strony przeznaczone są dla niezdecydowanych biwakowiczów czyli o tym co kupić by ukroić sobie na biwaku pajdę chleba i mieć ją czym posmarować. Cześć przeznaczoną dla strzelców zamyka 2 stronicowy artykuł sponsorowany na temat spodni marki Helikon-Tex. Reszta magazynu to treści dla czytelników zainteresowanych tematyką wojskową.

Bron i Amunicja Marzec 2017

Dział Broń i Amunicja w marcowym wydaniu to 6 stron na temat jugosławiańskiego przemysłu zbrojeniowego. Bardzo interesujący opis karabinu Mossberg MVP Varmint pióra Marka Czerwińskiego zajmujący 3,5 strony oraz artykuł o celownikach optycznych o tej samej objętości (3,5 strony). Na zakończenie tego działu czasopisma, ciekawy 4 stronicowy  wywiad z Knife Makerem.

Bron i Amunicja Kwiecień 2017

W kwietniu mamy 8 stron na temat tegorocznych targów IWA oraz 4 strony o exposiliesia. Dział kończy 6-cio stronicowy artykuł sponsorowany o tzw nerce czyli torbie biodrowej.

Przez te cztery kolejne numery uzbierało się w sumie 65 stron. Z obiecanej połowy objętości czasopisma dla dotychczasowych treści dostajemy niewiele. Pismo zachowało swój tytuł, choć tak naprawdę dotychczasowych treści w nim niewiele. Obecna forma miesięcznika na pewno nie przypadła do gustu dotychczasowym czytelnikom. Do obecnej formy lepszym tytułem były by „Zeszyty historyczne”.