Arsenał Czerwiec 2017
Arsenał czerwiec 2017
Zdjęcie: Facebook Magazyn Arsenał

W ostatnich dniach czerwca pojawił się nowy numer Magazynu Arsenał. Arsenał czerwiec 2017. Koledzy Redaktorzy uderzyli się w pierś na swoim profilu Facebook’wym i przyznali do braków w temacie redagowania artykułów.

W kwestii treści … no cóż. Cały czas ta treść dojrzewa. Jako fan marki Česká Zbrojovka mam lekki niedosyt po przeczytaniu artykułu na temat Scorpiona EVO S1. Miałem okazję strzelać z tego pistoletu. Jest na nieodległej pozycji mojej listy zakupowej. Dość twardy spust jest … akceptowalny. Można go poprawić, wymieniając twardość sprężyn, jednak fabryczny działa bardzo dobrze. Nie potrafię go „zerwać” w trakcie strzelanie. Pistolet jest ponadto bardzo składny i ma sporą rzeszę fanów. Zachęcam do przeczytania artykułu na jego temat. Być może artykuł skłoni Was do wyprawy na strzelnice, na której będziecie mogli go sami przetestować. Potem na pewno trafi na Wasze listy zakupowe.

Co zawiera ARSENAŁ Czerwiec 2017:

 • informacje o nowościach w sklepach,
 • artykuł o Scorpion EVO3 S1,
 • opis pistoletu XDM compact 3.8,
 • o broni do obrony miru domowego amerykańskiego i polskiego,
 • przegląd pistoletów w rozmiarze subcompact,
 • o broni czarnoprochowej oraz porównanie UBERTI vs. PIETTA,

Ponadto:

 • coś dla miłośników ASG,
 • o krwotokach,
 • odezwa od ROMB,
 • parę słów na temat EXPO Shooting,
 • relacja z imprezy GLOCK DAY,

Komentarz Blog.Gdziestrzelac.eu :

Sergiusz Mitin napisał: „Zwiedzałem te targi po raz pierwszy i doszedłem do wniosku, że na pewno warto było.” Ja jednak pomyślałem, że skoro w Arsenale do tej pory nic nie pisali o EXPO Hunting 2017 to wnioski mieli podobne do moich.

Tegoroczne targi były krokiem wstecz. Oczywiście zobaczyłem parę ciekawych rzeczy. Jednak w tym roku nawet połączone EXPO Hunting z EXPO Shooting, nie robiły takiego wrażenia jak rok wcześniej. Część wystawców, którzy byli w 2016 roku, nie przyjechała. Targi były skierowane głównie do myśliwych.

Firmy które brały udział w wydarzeniu spisały się na medal. Było miło móc spędzić czas na niektórych stoiskach. Kilku wystawców przykuło moją uwagę swoimi imponującymi stoiskami. Byli to, m.in.: krakowska Knieja, Hubertech, Kaliber.pl, Deer Opole oraz Szóstak. Jak co roku pojawiło się Śląskie Stowarzyszenie Miłośników Broni.

Organizator nie podołał. Ubiegłoroczna edycja był świetna. W tym roku liczyłem na więcej. Przeliczyłem się. Było słabo. Organizator nie zadał sobie trudu by ściągnąć dodatkowych wystawców, którzy uświetnili by swoją obecnością tą imprezę.

Ranga tej imprezy zdecydowanie spadła. Jeśli za rok organizatorzy się nie przyłożą by przyciągnąć większą liczbę wystawców to impreza wypadnie z kalendarza wielu zwiedzających.

EXPO Hunting 2017

Przegląd prasy strzeleckiej. Wyłącznie to co z chęcią przeczytałem.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz