Od kilku dni dostępny jest kolejny numer magazynu STRZAŁ. Wprawne oko zauważy minimalne zmiany w wyglądzie tego numeru :). Ponadto duża różnorodność tematów, każdy znajdzie coś dla siebie.  W numerze trzy duże ciekawostki, amunicja .17HMR, Sig Sauer MPX i … Walther P99 AS.

Walther P99AS

Wiele można było by powiedzieć na temat tego pistoletu, zwłaszcza w kontekście dwóch nagłośnionych awarii tej broni. Ja jednak … lubię strzelać z P99 z różnych powodów. Między innymi dlatego, że przy moim rozmiarze dłoni P99 leży w niej bardzo dobrze.  Awaria … cóż, każda broń wymaga systematycznej kontroli stanu, najlepiej podczas czyszczenia. Znam osobiście kilka przypadków gdzie broń ta jest na stale w intensywnym klubowym użyciu … i nadal działa bez zarzutu. Tak samo jak ten egzemplarz ze zdjęcia poniżej, należący do mojego serdecznego kolegi.

Jesteście ciekawi jak ocenili broń redakcyjni testerzy? Zapraszam do lektury Strzału.

#P99 #fbradom #fabrykabroni #działa

Post udostępniony przez BLOG.GdzieStrzelac.eu (@blog.gdziestrzelac.eu)

SIG SAUER MPX

Semper Fidelis znowu pochwaliło się sprzętem ze swojej oferty. Ten pistolet maszynowy na amunicję 9×19 w cenie dobrej klasy karabinka AR ma swoich zwolenników nie tylko ze względu na markę. To bardzo ciekawa broń, choćby ze względu na obsługę manualną rodem z systemów AR.

.22WMR vs .17 HMR

Amunicja w kalibrze .17 HMR i .22WMR jest bardzo popularna za oceanem. Na naszych strzelnicach, zwłaszcza tych 100 metrowych, też możemy spotkać miłośników tych mało spotykanych kalibrów. Marek Czerwiński w swoim artykule na temat tych kalibrów przedstawia ich charakterystykę oraz prezentuje wybrane modele broni. Mnie zabrakło w porównaniu karabinka CZ 455 dostępnego w obydwu kalibrach.

Ponadto warto przeczytać:

  • radomski Hellpup po kilku miesiącach,
  • latarka Olight Valkurie PL-2,
  • od czego zacząć wybór sprzętu do IPSC,
  • nowy system rejestracji broni,
  • czy można bezkarnie strzelić do włamywacza,

 

Przegląd prasy strzeleckiej. Wyłącznie to co z chęcią przeczytałem.